Pera Center Hotel - Since 1950

Pera Center Hotel, Ellialtıoğlu Ailesinin yaklaşık bir asırlıkOtelcilik tecrübesi ile hizmet sunduğu Otellerden biridir. Ailenin Otelcilik serüveni bundan 93 yıl önce Adana’da Hacı Seyyit Beyzade Veteriner Dr.Hasan Tahsin Bey ile başlamıştır. Daha sonra Adapazarı’nda o yıllarda Türk Ticaret Bankası Kurucularından Hafız Ağazade Bekir Efendiye ait konuk Hanı’nın Otele dönüştürülmesi ile Karasu Oteli adını almıştır.

1945 yılında Bursa Çekirge de Hasan Hilmi Ellialtıoğlu ile devam eden Otelcilik serüveni 1960 yılında İstanbul Taksim de 127 sıra no’lu Turizm Belgesi ile Santral Otel olarak A.Kamil ve F.Perran Ellialtıoğlu tarafından turizm hayatı devam etmiş, 1983 yılında Ahmet F. Ellialtıoğlu ile devam eden bu süreç mülkiyeti 1999 yılında Ahmet ve Zerrin Ellialtıoğlu tarafından kurulan Ahmet – Zerrin Ellialtıoğlu Vakfına geçmesi ile 2016 yılında Pera Center adı atında A. K. Cihan Ellialtıoğlu tarafından devam ettirilmektedir.

Kuruluşundan bu yana çeşitli sanatçı, üst düzey bürokrat, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İş adamı ve ünlü kişileri misafir eden Otelimiz, ayrıcalıklı misafirleri arasında sizleri de görmekten mutluluk duyacaktır.

Pera Center Hotel - Since 1950